PL DE EN

Dlaczego STEICO?

Ochrona przed zimnem

Ochrona środowiska jest dzisiaj dla wszystkich odpowiedzialnych ludzi jednym z najważniejszym zadań na przyszłość. Z roku na rok nasila się efekt cieplarniany.

Naturalny surowiec drzewny i wykonane z niego izolacyjne płyty pilśniowe STEICO aktywnie przyczyniają się do ochrony środowiska. Wspaniałe właściwości izolacyjne płyt pilśniowych STEICO współgrają z nieznaczną przewodnością cieplną i wysoką akumulacją ciepła. Poprzez takie cechy realizowana jest optymalna ochrona cieplna budynku. Budynek dobrze izolowany przed zimnem powoduje, że zmniejszają się nakłady ponoszone na ogrzewanie, co w praktyce przekłada się na mniejszą emisję CO2.


 

 

 

STEICO chroni przed nadmiernych nagrzewaniem w lecie

Letnia izolacja cieplna jest jedną z dominujących właściwości pilśniowych płyt porowatych STEICO w porównaniu z konwencjonalnymi materiałami izolacyjnymi. Celem letniej izolacji cieplnej jest opóźnienie przejścia ciepła przez konstrukcję. Energia cieplna, która powstaje w czasie największego nasłonecznienia, powinna dotrzeć do pomieszczenia mieszkalnego dopiero z opóźnieniem ok. 12 godzin (przesunięcie fazowe). Przez to energia cieplna będzie wypromieniowana dopiero wówczas do wnętrza, kiedy na zewnątrz będzie chłodniej.

Osiąga się to przez możliwie najniższy współczynnik wyrównywania temperatury stosowanego materiału izolacyjnego. W przypadku materiałów izolacyjnymi STEICO można uzyskać przesunięcie fazowe aż do 15 godzin. Przy standardowej grubości izolacji STEICO osiąga się bez jakichkolwiek trudności 12 godzin. Przy konwencjonalnych materiałach izolacyjnych wartości te są znacznie niższe. Do tego dochodzi wysoka właściwa pojemność akumulowania ciepła w przypadku produktów STEICO wynosząca 2100 [J/kgK], w porównaniu włókno mineralne osiąga wartość 1000 [J/kgK].

Łatwa obróbka

Drewno jest surowcem w pełni odnawialnym. Ten naturalny budulec z powodzeniem towarzyszy nam od wieków przy konstruowaniu ścian, dachów oraz stropów. Dziś cenimy je szczególnie za jego wyjątkowe właściwości izolacyjne, walory użytkowe oraz naturalne piękno. Podstawą nowoczesnego budownictwa są zoptymalizowane konstrukcje nośne oraz zdrowe materiały budowlane.

Dzięki jednorodnej strukturze wszystkich materiałów izolacyjnych STEICO, ich stosowanie jest niezwykle proste, a obróbka nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi. Podstawowym surowcem do produkcji naszych płyt pilśniowych porowatych jest naturalne włókno, które nie podrażnia skóry. Powstający podczas obróbki pył nie jest szkodliwy dla zdrowia. Formatowanie nie wymaga specjalnych środków ostrożności. Przycinać można przy pomocy noża lub prostych narzędzi do obróbki drewna.
Również podczas opracowywania belek dwuteowych STEICO nasi specjaliści kładli szczególny nacisk na ich łatwą obróbkę. Belki dwuteowe STEICOjoist i STEICOwall są lekkie, a ich montaż jest

Materiały izolacyjne przyjazne środowisku

Ekologia to nauka o związkach i zależnościach pomiędzy człowiekiem i środowiskiem naturalnym. Do tego zalicza się przede wszystkim oddziaływanie pomiędzy zamontowanymi w budynkach materiałami a ludźmi, którzy ten budynek zamieszkują czy wykorzystują jako miejsce pracy lub miejsce pobytu. Materiały izolacyjne wywierają duży wpływ na klimat i środowisko w budynkach.

STEICO– jako producent ekologicznych materiałów budowlanych z drewna – przy wyborze surowca oraz w procesie produkcji kładzie szczególny nacisk na ochronę środowiska i zdrowia. Nowoczesna, nieszkodliwa dla środowiska technologia produkcji umożliwia oszczędne obchodzenie się z zasobami naturalnymi.
Produkty STEICO są przyjazne środowisku pod wieloma względami. Stosując nasze materiały izolacyjne można zaoszczędzić cenną energię, dodatkowo nie obciążając nadmiernie środowiska naturalnego. Kolejną zaletą naszych produktów jest fakt, że również w procesie produkcji zużywa się znacznie mniejszą ilość energii niż przy wytwarzaniu konwencjonalnych materiałów izolacyjnych.
Grupa STEICO jako pierwszy producent płyt pilśniowych porowatych poddała certyfikacji FSC pełną paletę swoich produktów. FSC jest niepaństwową, publiczną organizacją, która promuje ekologiczną nierabunkową gospodarkę leśną. Przez zastosowanie certyfikowanego drewna STEICO zapewnia swój udział w zachowaniu środowiska naturalnego dla przyszłych pokoleń.
Cała paleta produktów izolacyjnych STEICO posiada również europejski certyfikat natureplus®. Natureplus wspiera ochronę środowiska i zdrowia. Świadczy o wysokim udziale surowców

Zdrowie

STEICO – producent ekologicznych materiałów budowlanych - przy wyborze surowca oraz w procesie produkcji kładzie szczególny nacisk na ochronę środowiska i zdrowia. Przyjazne środowisku surowce – drewno i konopie - stanowią doskonałą bazę do produkcji ekologicznych materiałów izolacyjnych. Surowce te w procesie produkcji poddawane są rozwłóknianiu, następnie łączone pod wpływem wysokiej temperatury - bez dodatków klejowych i formatowane na odpowiedni wymiar. Wyprodukowana w ten sposób mata izolacyjna nie zawiera dodatków wydzielających substancje szkodliwe.
STEICO promując budownictwo w pełni ekologiczne stawia sobie wysokie wymagania co do emisji szkodliwych substancji. Dotyczy to zarówno samego procesu produkcji jak i dalszej eksploatacji gotowych wyrobów. Płyty izolacyjne STEICO wyróżnione zostały znakiem natureplus®. Jest to europejski znak jakości świadczący o tym, że materiał budowlany jest zdrowy i przyjazny środowisku. Organizacja natureplus® nadaje certyfikat wyrobom, które spełniają znacznie surowsze kryteria, niż wymagają tego obowiązujące normy. Ta niezależna jednostka certyfikująca prowadzi bardzo szczegółowe badania emisji oraz zawartości metali ciężkich. Stała kontrola jakości podczas produkcji gwarantuje niezmiennie wysoką jakość naszych produktów.

Termomodernizacja

dlaczego-steico-termomodernizacja.jpg (600 x 450)Prawidłowa izolacja cieplna zapewnia komfort mieszkania w całym domu. Chroni ona w wieloraki sposób: upał pozostaje latem na zewnątrz, a przytulne ciepło zimą we wnętrzu budynku. Wpływa ona korzystnie również na ochronę przed hałasem. Przede wszystkim jednak dobra izolacja cieplna chroni Państwa portfel. Dobrze ocieplony dach – to oszczędność około 30% kosztów ogrzewania.
W chwili obecnej domy z lat 80-tych traktowane są już często jako budownictwo stare. Stwierdzenie to jest jak najbardziej słuszne, ponieważ pod względem energetycznym już od dawna nie odpowiadają one aktualnemu stanowi wiedzy technicznej.


Ekologiczne materiały budowlane można obejrzeż i zakupić w firmie DREW-TRANS II.

Materiały izolacyjne najwyższej jakości pochodzące z kolekcji firmy Steico - u nas najtaniej!

Materiały izolacyjne marki steico to produkty wyjątkowe z bardzo wielu powodów. Profesjonaliści chwalą je sobie przede wszystkim ze względu na doskonałe właściwości termoizolacyjne oraz łatwość obróbki i przyjazność dla środowiska. Wśród naszych propozycji znajdziecie Państwo belki dwuteowe, belki szalunkowe, maty i płyty izolacyjne oraz płyty podpodłogowe tego producenta w atrakcyjnych cenach. Warto bliżej przyjrzeć się tym produktom, ponieważ ich zastosowanie wpłynie korzystnie na obniżenie kosztów ogrzewania i eksploatacji budynków. Wychodzimy z założenia, że lojalność, zadowolenie i wdzięczność klienta można zyskać jedynie dzięki pełnemu zaangażowaniu, uczciwości i rzetelności w kontaktach z nim. Zawsze staramy się, aby wszyscy odbiorcy czuli się potraktowani w sposób indywidualny i dlatego znajdziemy najlepszą ofertę dla potrzeb i oczekiwań wszystkich Państwa. Współpraca z nami to przyjemność

STEICO     PŁYTY STEICO    IZOLACJE STEICO