PL DE EN

Folia stretch

W swojej ofercie posiadamy również materiały służące do pakowania towarów. Jednym z nich jest folia stretch - jej właściwości i niska cena bardzo szybko sprawiły, że niemal kompletnie wyparła z rynku papier do pakowania i inne konkurencyjne materiały.

Rozciągliwość materiału

Dzięki niezwykle elastycznej strukturze, rozciąga się nawet o 150% procent, przez co możliwe jest bardzo ciasne owinięcie transportowanych przedmiotów. Ceniona jest jako ochrona transportowanych towarów, ponieważ doskonale przylega do zawartości opakowania. Folia stretch zabezpiecza towary przed ingerencją osób trzecich, ponieważ nie sposób wyjąć towar z odpowiednio spakowanej przesyłki, nie niszcząc przy tym całego opakowania.

Ochrona towaru

Chroni zawartość przed zniszczeniem, zapewniając amortyzację dla przewożonych produktów i co ważniejsze, utrzymując je stale w miejscu. Jedną z jej zalet jest wodoodporność, dzięki której folia stretch zabezpiecza przesyłane towary przed zamoknięciem na deszczu lub podczas zalania. Ponadto, chroni transportowane produkty przed różnego rodzaju pyłem i zabrudzeniami, dzięki czemu możemy mieć pewność, że towar dotrze do klienta w całości. Sprawdzi się także, gdy towar przez długi czas leży w magazynie, w którym mógłby się zakurzyć lub zabrudzić w jakikolwiek inny sposób.

Jej kolejną wielką zaletę stanowi łatwość pakowania. Wystarczy ciasno okręcić pakowany towar jej kilkoma warstwami, a już jesteśmy pewni, że nie będzie się on przemieszczał podczas transportu.

Zastosowanie

Stosuje się ją głównie do zabezpieczania różnego rodzaju ładunków podczas dostawy, przesyłek kurierskich, a także elementów gotowych do transportu. Z powodzeniem można wykorzystywać ją przy pakowaniu produktów spożywczych. Nie przepuszcza powietrza, dlatego mięso lub warzywa, które w nią owiniemy, dłużej zachowają świeżość.

Pamiętajmy, że folia stretch sprawdzi się także podczas… pakowania kanapek do pracy, zabezpieczając je przed jakimikolwiek zabrudzeniami!

W celu zakupu folii stretch zapraszamy do naszych oddziałów.