PL DE EN

Systemy drzwi przesuwanych LAGUNA

Systemy firmy Laguna to okucia wysokiej jakości, zaprojektowane w odpowiedzi na potrzeby Klientów oraz zachodzące zmiany we wzornictwie.

W sprzedaży posiadamy systemy różnego typu, w zależności od tego, jaki rodzaj wykończenia ma być zastosowany. Czy będzie to płyta wiórowa, płyta dekoracyjna, lustro, płyta z szybą, a może całe szklane.

W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa szeroką propozycję szyb, którą  można zobaczyć w dziale z ofertą Zobal.

drzwiprzesuwne.jpg (610 x 455)Z asortymentu LAGUNA oferujemy:

  • systemy budowlane,
  • systemy meblowe,
  • aluminiowe zabudowy stalowe,
  • aluminiowe moduły systemowe,
  • profile ramkowe, akcesoria i osprzęt wykończeniowy.

Systemy budowlane

Posiadamy systemy do drzwi przejściowych prostych, składanych i rozwieranych synchronicznie. Można zastosować w nich wypełnienia z różnego materiału oraz dowolnym udźwigu (także szkło). Zaletą jest bezprogowość oraz oszczędność miejsca. Element, który różnicuje systemy budowlane to prowadzenie górne - zmienia się w zależności od obciążenia. Proponujemy również kasety do drzwi chowanych w ścianę  GUSTAVSON (proste lub synchronicznie rozwierane). Zastosowane w tym systemie prowadzenie górne dopuszcza obciążenie do 100 kg na jedno skrzydło.

Systemy meblowe

Dysponujemy szeroką ofertą systemów do produkcji mebli z drzwiami przesuwanymi. Nasze systemy można zastosować zarówno do wnęk, wysokich szaf, jak i małych szafek kuchennych. Do innowacyjnych rozwiązań należą: drzwi mijane na jednej szynie (system bezprogowy), drzwi nawierzchniowe -  zakrywające cokół szafy, systemy do wysokich i niskich zabudów,  także do szaf po łuku. Można zastosować w nich dowolne rodzaje płyt meblowych, posiadamy również system do drzwi szlanych. Ponadto polecamy meblowe systemy rozwierane i przesuwno-składane.

Zabudowy aluminiowe i stalowe

Systemy z aluminium i stali przeznaczone są do zabudów wysokich. Duży wybór rączek (uchwytów pionowych) oraz profili wykończeniowych (ramiaki, ceowniki, kątowniki, teowniki) sprawia, iż oferta Laguny stwarza najszersze, dostępne na rynku możliwości łączenia różnego rodzaju i grubości wypełnień w jednym systemie np. szkła i płyty. Zabudowy wysokie przeznaczone są m.in. do: garderób, pokoi, sypialni, a także pomieszczeń użyteczności publicznej. Ważną cechą naszych systemów jest prowadzenie dolne (duży wybór okuć) oraz górne - za pomocą prowadnika górnego (w dwóch opcjach łożyskowanego lub niełożyskowanego), zapewniającego cichy i lekki przesuw drzwi.

Od grudnia 2008 wprowadziliśmy do sprzedaży nowość w dziedzinie systemów przesuwnych - samodomykacz - wyhamowujący i łagodnie domykający drzwi do futryny. Urządzenie zapobiega uszkodzeniu drzwi przy silnym przesuwaniu, spełnia rolę stopera przy pochyłej podłodze. Dzięki temu nie ma konieczności wklejania pozycjonera.

Alumniowe systemy modułowe AMS

AMS - reklamujemy hasłem: to więcej niż wolna przestrzeń. Inspirowane myślą Hermana Hertzbergera oraz Aldo van Eyck'a (holenderscy projektanci lat 20-tych). Wielofunkcyjne zabudowy przestrzenne AMS dopasowują do wszystkich typów pomieszczeń, w zależności od funkcji, jakie mają spełniać. Lekkie, plastyczne konstrukcje pozwalają zaaranżować przestrzenie publiczne, jak i osobiste - garderoby, pokoje, ograniczone tylko wyobraźnią klienta.

Profile ramkowe

Oferujemy trzy rodzaje profili ramkowych do produkcji ramek aluminiowych. Profile ramkowe są przystosowane do zawiasów wpuszczanych (puszkowych), jak i wszystkich pozostałych - w zależności od użytego zawiasu uzyskamy ramki uchylne w pionie lub poziomie. Można wypełniać je szkłem 4 mm (z uszczelką). Do ramek aluminiowych stworzyliśmy system przesuwny MINI CABINET (udźwig maksymalnie 15 kg). Jego zastosowanie jest szerokie: od przeszklonych frontów szafek kuchennych, łazienkowych i aptecznych po niskie zabudowy meblowe.

Akcesoria i osprzęt wykończeniowy

Oferujemy również akcesoria i osprzęt wykończeniowy (szczotki przeciwkurzowe i odbojowe, oświetlenie, oprawy). Większość elementów jest kompatybilna z naszymi systemami.