Promocja na zawiasy Blum od 25 września
Już 25 września w hurtowniach meblarskich Drew-Trans II rusza akcja promocyjna dla stolarzy. Wystarczy kupić zawiasy Blum, aby za ...
Coraz więcej powstających w Polsce budynków to domy drewniane szkieletowe. Ich budowa jest szybka, a użytkowanie może być znacznie wygodniejsze od mieszkania w budynku murowanym. Kluczem do sukcesu są: właściwy projekt i odpowiednie materiały do budowy domu szkieletowego.
Planujesz budowę domu szkieletowego? Wybierz dom szkieletowy drewniany! Niezależnie od tego, czy interesuje Cię dom całoroczny, letniskowy lub dom o powierzchni 35 m², 70 m² lub 100 m² to wiedz, że każdy z tych budynków może mieć konstrukcję szkieletową wykonaną z drewna.
W Polsce przyzwyczailiśmy się, że gdy chcemy wybudować dom to musimy zamówić cement, piasek, pustaki i poszukać murarza. A tak wcale nie musi być!
Popularność domu drewnianego szkieletowego nie jest spowodowana tylko zachodnią modą. Wielu inwestorów, projektantów i budowlańców przekonało się, że dom drewniany o konstrukcji szkieletowej to zazwyczaj znacznie lepsze rozwiązanie niż dom murowany.
Dlaczego? Powodów przemawiających na korzyść domu drewnianego szkieletowego jest przynajmniej kilka:
Sądzisz, że przesadzamy? Najpierw sprawdź, z jakich materiałów proponujemy wykonać dom drewniany szkieletowy.
Budowana domu drewnianego o konstrukcji szkieletowej. Zanim zaczniesz, wybierz odpowiednie materiały.
Podstawowy budulec używany do budowy domu drewnianego szkieletowego to oczywiście drewno. Nie może być to jednak pierwsze lepsze drewno. Powinien być to materiał, spełniający kilka warunków:
Więźba dachowa wykonana z drewna konstrukcyjnego klejonego typu KVH.
Zastanawiasz się czym najlepiej ocieplić dom drewniany? Odpowiedź jest prosta: drewnem, a dokładnie włóknem drzewnym. Popularność zielonego budownictwa w Polsce, w którym liczy się ekologia, energooszczędność i zdrowie mieszkańców, dynamicznie rośnie. A firma STEICO – oferująca kompletny system budowlany oparty na drewnie (m.in.: płyty elewacyjne, nakrokwiowe) – należy do europejskich liderów w tej dziedzinie.
Wdmuchiwanie izolacji z włókien drzewnych STEICOzell. Tego typu termoizolacja może być stosowana w domach drewnianych oraz budynkach murowanych.
Jedną z najwygodniejszych i najbardziej naturalnych izolacji firmy STEICO jest termoizolacja wdmuchiwana STEICOzell. Materiał termoizolacyjny w postaci sypkich włókien drzewnych sprawdzi się zarówno w nowych budynkach, jak i starszych poddawanych termomodernizacji. STEICOzell zachowuje swoją formę i objętość, ponieważ podczas zadmuchu otwartego lub zamkniętego następuje klinowanie się w trzech wymiarach poszczególnych włókien. Dzięki czemu nawet przy niewielkiej gęstości zasypowej nie tracą one elastyczności i nie dochodzi do ich osiadania.
W Drew-Trans II posiadamy nowoczesną maszynę do zadmuchu izolacji wdmuchiwanej w domach zarówno szkieletowych, jak i murowanych. Urządzenie mogą wypożyczać firmy budowlane. Prawidłowy zadmuch termoizolacją STEICOzell zajmuje zaledwie kilka godzin.
Chcesz dowiedzieć się więcej na temat montażu izolacji wdmuchiwanej w domu drewnianym szkieletowym? Skontaktuj się z nami. Możesz porozmawiać z przedstawicielem handlowym lub zapisać się na jeden z bezpłatnych pokazów, które organizujemy w hurtowniach budowlanych Drew-Trans II.
Zastosowanie materiałów Steico do budowy domu drewnianego, szkieletowego. Może być to budynek ekologiczny lub nawet pasywny.
Zastanawiasz się pewnie, czy konstrukcja dachu domu szkieletowego powinna być deskowana. A może wystarczy sama membrana? – pytasz.
Wiele osób decyduje się na zamontowanie do krokwi tylko membrany paroizolacyjnej oraz następnie przymocowanie pokrycia dachowego – dachówki lub blachodachówki. Takie rozwiązanie może wydawać się tańsze, ale ma wady.
Sama membrana nie zapewni odpowiedniej izolacji budynku. Poza tym nie ochroni budynku przed szkodnikami. Kuny bardzo lubią ciepłe schronienia w termoizolacji domu zarówno drewnianego, jak i tradycyjnego. Dostanie się na dach i przegryzienie membrany to dla nich żaden problem. One buszują w izolacji dachu, a Ciebie czeka kosztowna naprawa. Nie wspominając już o tym, że pozbycie się tych zwierząt z domu nie należy do najprostszych.
Lepszym rozwiązaniem niż montaż samej membrany jest deskowanie dachu. Przy czym jeśli budujesz dom drewniany szkieletowy nie używaj do tego… desek. Brzmi zaskakująco? Niekoniecznie.
Deskowanie dachu możesz wykonać z wielu innych znacznie lepszych materiałów. Są to płyty wiórowe lub wykonane z włókna drzewnego. Ich montaż jest znacznie szybszy niż przybijanie desek. Poza tym zyskujesz równą i gładką powierzchnię. Poszczególne płyty (zależnie od modelu) mogą być odporne na wilgoć, ogień lub zapewniać dodatkową termoizolację.
Jest jeszcze jedna zaleta płyt drewnopochodnych, używanych do deskowania dachu domu szkieletowego. To fakt, że mogą one stanowić tymczasowe pokrycie. Tego samego nie można napisać o membranie. Po przymocowaniu do krokwi nie możesz zostawić jej odsłoniętej. Inaczej może zostać zniszczona przez wiatr lub osłabiona przez silne słońce czy opady deszczu.
Szybki i sprawny montaż płyt STEICOuniversal dry na domu drewnianym. Zwróć uwagę na izolację pomiędzy krokwiami z wełny drzewnej STEICOflex.
Może być to płyta OSB lub MFP, która jest wilgocioodporna. Obie płyty wiórowe mają szerokie zastosowanie w budownictwie i coraz częściej też w meblarstwie. Są montowane na krokwiach, jako poszycie ścian oraz używane do budowy mebli w stylu urban jungle czy industrialnym. Stolarze wykonują z nich m.in. całe meble, pojedyncze półki lub blaty stolików.
Do wyboru jest kilka modeli płyt o poręcznym formacie. Wyróżniają się ona tzw. otwartością dyfuzyjną. Płyta zapewnia optymalną cyrkulację pary wodnej, chroniąc budynek przed wilgocią, pleśnią i grzybem. Poza tym płyty nakrokwiowe STEICO mogą stanowić tymczasowe pokrycie nawet do 12 tygodni.
Zapewniają izolację termiczną przez cały rok oraz dodatkowo chronią budynek przed hałasami. Zależnie od wybranego modelu płyty STEICO mogą być montowane nie tylko na krokwiach, ale też jako poszycie ścian. Polecamy m.in. STEICOuniversal, STEICOuniversal dry i STEICOspecial.
Przed montażem płyt nakrokwiowych dobrze jest zapoznać się z instrukcją producenta i sprawdzić jakie membrany STEICO powinny być stosowane razem z tego typu poszyciem. Więcej informacji wraz z materiałami informacyjnymi do pobrania znajduje się w dziale z materiałami izolacyjnymi Steico.
Jeśli planujesz budowę domu drewnianego o konstrukcji szkieletowej to koniecznie zadbaj o jego naturalny wygląd. Na ścianach możesz zamontować drewniane deski elewacyjne (tzw. boazeria). Takie deski są suszone i strugane. Mają gładką powierzchnię oraz brzeg typu pióro-wpust. Łatwo jest je połączyć i zamontować.
Deski elewacyjne pasują zarówno do domów drewnianych szkieletowych typu stodoła, jak i do elewacji typowych domków letniskowych. Mają jeszcze jedną zaletę. Drewniane deski elewacyjne używane są też do budowy podbitki dachowej. Możesz więc zachować pełną spójność w wyglądzie elewacji.
A do wykonania tarasu wybierz deski tarasowe ze świerku skandynawskiego, które są wytrzymałe i będą dobrze się prezentować nawet po latach użytkowania. Pamiętaj tylko o wyborze odpowiednich wkrętów do montażu i impregnacji.
Drewniana elewacja nowoczesnego domu została wykonana przy użyciu dobrej jakości desek.
Wnętrza domów drewnianych szkieletowych możesz również łatwo wykończyć i to korzystając z naturalnych materiałów. Zamiast standardowych płyt gipsowo-kartonowych wybierz płyty gipsowo-włóknowe produkowane przez Fermacell. Nie jest to tylko płyta wykończeniowa, ale jednocześnie też płyta konstrukcyjna. Co oznacza, że kupujesz jedną płytę, która zastąpi dwie standardowe. Poza tym płyty gipsowo-włóknowe Fermacell są wytrzymałe i wygodne w montażu. A to nie koniec ich zalet.
Może zastanawiasz się: Dlaczego polecają akurat płyty gipsowo-włóknowe Fermacell do domów drewnianych szkieletowych? Masz prawo stawiać takie pytania, jeśli wcześniej nie montowałeś tego typu materiałów.
Już spieszymy z odpowiedzią. Ten rodzaj płyt jest odporny na wilgoć i ogień. A to dwie poważne obawy, które pojawiają się podczas budowy każdego domu, a szczególnie drewnianego ze szkieletową konstrukcją.
Zaintrygowany? Zajrzyj do działu z materiałami budowlanymi i dowiedz się więcej o produktach do budowy domu drewnianego szkieletowego. Drew-Trans II od lat jest wiodącym dostawcą drewna konstrukcyjnego dla budownictwa szkieletowego, modułowego i tradycyjnego. Znamy się na rzeczy.
Już 25 września w hurtowniach meblarskich Drew-Trans II rusza akcja promocyjna dla stolarzy. Wystarczy kupić zawiasy Blum, aby za ...
Od 1 lipca firma Pfleiderer Polska nazywa się WOODECO. Oferta produktowa nie ulega zmianie. Tak samo jak lokalizacja fabryk w ...
Wystarczy zaprojektować szuflady w internetowym konfiguratorze Blum, zamówić już wstępnie zmontowane i zamontować w korpusie....