fbpx

Drewno klejone KVH

Drewno konstrukcyjne KVH produkowane jest  z surowców pochodzących z lasów w środkowej Europie. Są to tereny zarządzane w sposób zrównoważony – lasy posiadają certyfikat PEFC, zaś wycinka odbywa się w sposób legalny.

Oferujemy stałe dostawy drewna klejonego.

Produkcja drewna KVH

Do produkcji drewna konstrukcyjnego KVH wybierane są tylko drzewa wysokiej jakości, nieuszkodzone oraz o odpowiedniej grubości. Wycięte drewno suszone jest komorowo w specjalnie przygotowanych do tego halach.

To kluczowy etap produkcji drewna konstrukcyjnego klejonego. Proces sterowany jest komputerowo, a w jego trakcie powstaje drewno biologicznie martwe. Dzięki temu drewno konstrukcyjne KVH nie jest narażone na pojawienie się drewna i wilgoci. Wilgotność surowca wynosi jedynie 15% (+/-2%).

Suszenie komorowe pozwala również na wykrycie wszelkich wad drewna i późniejsze usunięcie ich. Mało tego! Taki proces suszenia drewna konstrukcyjnego pozwala na rezygnację z zabezpieczania materiału środkami chemicznymi.

Z suszarni drewno KVH trafia na zautomatyzowaną linię produkcyjną, cały czas kontrolowaną przez doświadczonych pracowników. Sprawdzają oni parametry drewna konstrukcyjnego, tak aby zachowało ono swoje walory jakościowe i estetyczne. Automatyzacja pozwala na szybką produkcję drewna KVH w rozmiarach zamówionych przez Klienta.

Klejone drewno konstrukcyjne KVH

W porównaniu do innych typów drewna konstrukcyjnego, drewno KVH wyróżnia sposób cięcia – może być wycinane bez rdzenia lub z rdzeniem. Drewno KVH klejone jest wzdłużnie z dwóch lub trzech belek i łączone na mikrowczepy. Pozwala to wyprodukować belki o długości nawet 16 m! Standardowa długość drewna konstrukcyjnego KVH wynosi 13 m.

KVH jest bardziej jednorodne od drewna konstrukcyjnego BSH, które jest klejone warstwowo.

Rodzaje drewna KVH:

  • KVH-NSi – jest to drewno klejone przemysłowe. Używane jest do budowy tzw. niewidocznych konstrukcji, które w kolejnych etapach inwestycji zostaną zasłonięte. Polecane do wykonania konstrukcji na przykład: domów szkieletowych, więźb dachowych, stropów, garaży, altan.
  • KVH-Si – stosowane do budowy konstrukcji wizualnych, czyli tych widocznych również po zakończeniu inwestycji. Mogą być to m.in. antresole oraz tarasy i zadaszenia. KVH-Si prezentują się wizualnie lepiej niż KVH-NSi.

Wymiary drewna klejonego KVH

Drewno konstrukcyjne KVH dostępne jest w wielu rozmiarach, zależnie od rodzaju i zastosowania. Minimalny przekrój wynosi 60 x 100 mm, zaś maksymalny: 240 x 240 mm. 

Standardowa długość drewna konstrukcyjnego KVH wynosi 13 m.

Cechy drewna konstrukcyjnego KVH

  • nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie chemicznymi preparatami,
  • stabilny kształt,
  • odporne na zmiany masy i deformacje,
  • klejone na mikrowczepy,
  • niezawodna wytrzymałość,
  • jakość przemysłowa lub wizualna,
  • klasy wytrzymałości C24 i C24M,
  • norma techniczna EN 14080:2013.