Płyta Steico Universal Black

Steico Universal Black - płyta bitumowana

Czarna płyta Steico, czyli Steico Universal Black to rozwiązanie dedykowane do wykonania wentylowanych elewacji. Posiada pióro – wpust dla ułatwienia montażu. Jest odporna na działanie promieni UV i wody. Zapewnia bezpieczne odprowadzanie wilgoci.

Steico Universal Black do fasad wentylowanych

Płyta Steico Universal Black jest wykonana z włókien drzewnych oraz bitumowana. Powinna być montowana na zewnętrznej ścianie budynku jako druga warstwa odprowadzająca wodę. Polecana jest do elewacji wentylowanych. Ponieważ montaż desek fasadowych wiąże się z koniecznością pozostawienia szczelin dylatacyjnych, przez które wilgoć może dostać się do fasady.

W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie wysokiej klasy izolacji. Rozwiązaniem jest montaż bitumizowanej płyty Steico Universal Black, która jest solidna i zapewni właściwą ochronę przed wilgocią. Jednocześnie nie wymaga ona stosowania membrany wysoko paroprzepuszczalnej.

Płyta Steico Universal Black posiada otwartość dyfuzyjną, która umożliwia cyrkulację pary wodnej. Chroniąc konstrukcję budynku przed wilgocią, pleśnią i zagrzybieniem.

Właściwości Steico Universal Black

Bitumizowana płyta Steico może być montowana bezpośrednio do konstrukcji słupków ściennych. Ma wygodny format 2 500 x 600 mm oraz 22 lub 35 mm grubości. Wszystkie krawędzie są typu pióro – wpust, co ułatwia dokładny i szczelny montaż. Pozwala też zlikwidować liniowe mostki termiczne, a podczas obróbki i montażu powstaje mało odpadu.

Nawet w przypadku powierzchniowego uszkodzenia płyty, nadal jest ona w pełni funkcjonalna i ma jednolity kolor. Nie można też zapominać, że Steico Universal Black jest odporna na promieniowanie UV. Nie wyblaknie, nawet po latach użytkowania.

Bitumowana płyta Steico Universal Black do wykonania wentylowanych elewacji.