Sklejka szkutnicza

Sklejka szkutnicza do jachtów

Budowa i wykończenie wnętrz jachtów czy łodzi wymaga użycia specjalistycznych materiałów, które będą wodoodporne i wytrzymałe. Taka właśnie jest sklejka szkutnicza, produkowana przez polską firmę Paged z certyfikowanego drewna.

Wodoodporna sklejka szkutnicza Paged Nature jest tak wytrzymała, że może być używana jako element konstrukcyjny i wykończeniowy. Szczególnie to drugie zastosowanie jest bardzo polecane. Sklejka wykonana jest z fornirów z drewna liściastego (jednorodna) lub liściastego i iglastego (tzw. combi). Następnie sklejka szkutnicza pokrywana jest naturalną okleiną.

Klient ma do wyboru wiele oklein – na przykład bukową, dębową, klonową i jesionową. Dostępna jest też sklejka szkutnicza z okleiną z któregoś z gatunków egzotycznego drewna.

Wymiary sklejki szkutniczej:

  • standardowy format: 2 500 × 1 250 mm,
  • grubość nominalna: od 4 do 40 mm,
  • liczba warstw: od 3 do 27.

Sklejki szkutnicze na zamówienie

Zapraszamy do zapoznania się również z różnymi gatunkami sklejek filmowanych, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Niektóre z nich także są polecane do stosowania w szkutnictwie.

Wszystkie sklejki szkutnicze Paged dostępne są tylko na indywidualne zamówienie. Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi – osobiście, mailowo lub telefonicznie.