Tip-On do drzwi

Tip-On do drzwiczek meblowych

Mechaniczne wspomaganie ruchu z serii Tip-On od Blum dostosowane jest do użytkowania zarówno w niewielkich drzwiczkach meblowych, jak w dużych drzwiach. Niezależnie od wielkości frontów, Tip-On umożliwia otwarcie ich po ich lekkim zaciśnięciu. Zamykanie drzwi odbywa się dokładnie w taki sam sposób. Wystarczy lekko nacisnąć.

Tip-On do drzwi stosowany jest głównie we frontach bez uchwytów. Ponieważ są one wówczas zbędne. Lekki i płynny ruch przy otwieraniu drzwiczek zapewnia dodatkowo zawias Clip Top od Blum, który nie posiada sprężyny.

Tip-On do drzwi – montaż

Zaawansowana technika wspomagania ruchu nie oznacza, że montaż Tip-On do drzwi jest skomplikowany czy czasochłonny. Wręcz przeciwnie!

Montaż Tip-On do drzwi ułatwiają gotowe wzorniki Blum. Mechanizm montowany jest dosłownie w kilku krokach. Ponieważ znajduje się on w zamkniętej obudowie, jest zabezpieczony przed uszkodzeniem i łatwiej jest go w całości umieścić w wyznaczonym miejscu. Tip-On do drzwi dostępny jest w dwóch wersjach: mocowany w nawierconym korpusie lub z adapterem montowanym na wkręty.

System Tip-On do drzwi posiada zintegrowaną regulację szczeliny drzwi. Do jej zastosowania nie są potrzebne żadne narzędzia. Wystarczy przekręcić Tip-On w prawą lub lewą stronę.

Tip-On jest dostosowany do koloru korpusu i drzwi

Podobnie jak inne okucia i akcesoria meblowe Blum, również Tip-On do drzwi dostępny jest w różnych wersjach kolorystycznych. Są to: jedwabiście biały, platynowoszary i brunatnoczarny. Znakomicie komponują się one z barwą korpusu i drzwiczek.

Wspomaganie ruchu z serii Tip-On dostępne jest również w dwóch długościach. Mechanicy mogą być długie lub krótkie. Obie wersje dostępne są w Drew-Trans II w hurtowniach stacjonarnych oraz sklepie online.

Tip-On do drzwi technologia ruchu Blum
Jednostka Tip-On do drzwi przeznaczona jest do drzwiczek – ułatwia otwieranie i zamykanie.