Obrzeża ABS

Obrzeża ABS

Oferujemy obrzeża ABS dopasowane kolorem i rozmiarem do płyt meblowych, wytwarzanych przez różnych producentów. Polecamy szczególnie obrzeża do płyt z aktualnej kolekcji wzorniczej Mood Stories od Pfleiderer.

Zależnie od rodzaju i barwy obrzeży ABS, dostępne są one od ręki w hurtowniach Drew-Trans II lub na zamówienie. Zapraszamy do kontaktu z naszym działem sprzedaży – numery telefonów i adresy mailowe podane są poniżej.

Zachęcamy również do odwiedzenia naszych hurtowni w Chojnicach, Pile, Czarnej Wodzie i Starogardzie Gdańskim. Na miejscu można samodzielnie wybrać płyty meblowe i blaty oraz pasujące do nich obrzeża ABS.

Obrzeża ABS – zastosowanie

Obrzeża ABS produkowane z tworzyw sztucznych – dobranych w odpowiednich proporcjach. Tego typu obrzeża mają właściwości termoplastyczne, dzięki czemu podczas działania ciepła nie zmieniają kształtu i faktury. 

Powierzchnia dekoracyjna obrzeży ABS może być jednobarwna (UNI) lub drewnopodobna. Takie rodzaje obrzeży są najbardziej popularne. Jednak wraz z rosnącą popularnością płyt wiórowych laminowanych z dekorami kamiennymi, marmurowymi czy betonowymi, producenci zaczęli proponować obrzeża ABS w dopasowanych do nich barwach i strukturach.

Struktura to kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru obrzeży ABS do płyt meblowych i blatów. Ma ona bowiem wpływ zarówno na estetykę mebli, jak i wygodę ich użytkowania.

Rodzaje obrzeży ABS

  • drewnopodobne – płyty wiórowe laminowane oraz blaty robocze z drewnianymi dekorami znakomicie zastępują naturalne drewno. Są przy tym łatwiejsze w obróbce, użytkowaniu i utrzymaniu w czystości. Jedyne co jest potrzebne, aby meble z płyt drewnopodobnych wyglądały jak te, wykonane z drewna, to dobrać odpowiedniego obrzeża. W ofercie Drew-Trans II posiadamy różnego rodzaju obrzeża ABS – zarówno najbardziej popularne wzory, jak i te rzadziej wybierane, a także pojawiające się często nowości.
  • jednobarwne – często nazywane po prostu uni. Wybór jednobarwnych obrzeży z tworzyw sztucznych jest ogromny – zaczynając od obrzeży ABS w różnych odcieniach bieli na antracytowych i czarnych kończąc. W ofercie nie brakuje też obrzeży ABS szarych, pastelowych, soczystych oraz o ciemnych barwach – np. popularnej butelkowej zieleni.
  • kamienne – dopasowane do płyt i blatów z modnymi dekorami, takimi jak imitacja jasnego i ciemnego marmuru lub betonu,
  • metalowe – coraz częściej Klienci poszukują mebli, których powierzchnia będzie do złudzenia przypominać metal – np. zardzewiałą płytę, aluminium czy stal nierdzewną. Dlatego takie płyty, blaty a także ścianki przyblatowe fantazyjne pojawiły się w ofercie producentów produktów meblarskich. Dostępne są już do nich odpowiednie obrzeża ABS, które zapewniają estetyczny wygląd, wygodne użytkowanie, ale też stanowią dopełnienie efektu wizualnego.

W ofercie posiadamy też obrzeża fornirowane. Są to obrzeża meblowe w naturalnej okleinie drewna. Dostępne są różne rodzaje tego typu obrzeży. Różnią się one m.in. szerokością, kolorystyką i usłojeniem.

Montaż obrzeży ABS dla fachowców

Podczas projektowania i budowania mebli należy zwrócić uwagę na każdy szczegół. Wiedzą o tym znakomicie architekci wnętrz, stolarze, a także ich Klienci. Dlatego staramy się zrobić wszystko, aby ułatwić pracę fachowców ku zadowoleniu ich odbiorców.

Czasy, gdy stolarze samodzielnie montowali obrzeża ABS, na szczęście już się kończą. Obecnie stolarze mogą skorzystać z parku maszynowego Drew-Trans II. Wystarczy, że wybiorą płyty i blaty meblowe, podadzą ich dokładne wymiary, a nasi doświadczeni pracownicy zajmą się cięciem, formatyzowaniem i okleinowaniem. Więcej informacji na ten temat znajduje się w zakładce Usługi.

Nie tylko obrzeża ABS. Co jeszcze oferujemy?

W ofercie Drew-Trans II oprócz obrzeży ABS znajdziecie również zaślepki, czyli niewielkie, płaskie naklejki, które z powodzeniem maskują miejsca mocowania wkrętów. Zaślepki dostępne są w tych samych kolorach, co obrzeża. Oprócz zaślepek z tworzyw sztucznych, proponujemy też zaślepki papierowe.

Nie zapomnijcie również, że do mebli oferujemy wszystkie rodzaje okuć Blum – w tym zawiasy, prowadnice, podnośniki, systemy szuflad i szaf oraz technologie ruchu. A jeśli szukacie uchwytów, gałek czy innych elementów, znajdziecie je w dziale z akcesoriami meblowymi.